Śledzenie lotów na żywo

Śledź lot samolotu

Śledzenie lotów w ostatnim czasie zyskało dużą popularność. Ludzie interesują się tym zagadnieniem przede wszystkim dla tego, że podróżowanie samolotem stało się bardzo popularne. Wystarczy wejść w śledzenie lotu samolotu pasażerskiego, aby dowiedzieć się gdzie w danej chwili znajdują się Twoi bliscy lecący na wakacje. Innym powodem, dla którego śledzenie lotów stało się tak popularne jest z całą pewnością zwiększenie dostępu do Internetu. Teraz wystarczy włączyć komputer i wpisać w wyszukiwarkę co nas interesuje i gotowe – śledź lot!

samolot pasażerski

Skaner lotów na żywo - co to takiego?

Niektórzy pewnie zastanawiają się po co w ogóle zostało stworzone śledzenie lotu samolotu. Spieszymy z odpowiedzią śledzenie lotu stworzono po to, aby każdy bez względu na porę dnia mógł sprawdzić czy znajomy lecący na drugi koniec świata już wylądował, albo gdzie się w danej chwili znajduje. Wiadomo, że wchodząc na pokład samolotu konieczne jest wyłączenie telefonów komórkowych, czyli od momentu startu aż do wylądowania samolotu w miejscu docelowym nie ma żadnego kontaktu z osobami znajdującymi się na pokładzie samolotu. Z pomocą przychodzi właśnie aplikacja śledzenie lotu samolotu na żywo. Dzięki temu, że aplikacja jest nieustannie aktualizowane, informacje ukazujące się na komputerze czy smartfonie wyświetlane są w czasie rzeczywistym. Śledzenie lotu samolotu na żywo nigdy nie było prostsze. Koniec z zamartwianiem się i odliczaniem czasu do wylądowania samolotu, teraz już każdy może śledzić loty rainar, wizzair czy innych przewoźników.

Skaner lotów może przydać się również w innej sytuacji, przykładowo stoisz w korku i nie wiesz czy zdążysz na samolot, wchodząc na śledzenie lotu samolotu na żywo możesz bez problemu sprawdzić czy samolot będzie startował punktualnie, czy może pojawiły się jakieś niespodziewane okoliczności i wystartuje on z pewnym opóźnieniem. Wiadomość, że samolot będzie miał opóźnienie będzie miała dla Ciebie w danej chwili ogromne znaczenie. Śledzenie lotów jest aktualizowane na bieżąco i to właśnie ta opcja sprawia, że aplikacja ta jest tak ciekawa i korzysta z niej ogromna liczba osób. Dodatkowym atutem jest to, że aplikacja śledzenie lotu jest całkowicie darmowa. Skaner lotu umożliwia śledzenie lotów Ryanair, Wizzair, LOT i innych linii lotniczych.

samolot pasażerski linii Ryanair

1. Monitorowanie lotów

Od teraz bez problemu będziesz mógł zaspokoić swoją ciekawość. W każdej chwili możesz sprawdzić skąd i dokąd leci samolot, który właśnie przelatuje nad Twoim domem.

2. Śledzenie samolotu

Wystarczy wejść na śledzenie lotu samolotu na żywo i wszystko będzie jasne. Uzyskasz informacje na temat tego skąd leci ten konkretny samolot, dokąd zmierza, z jaką prędkością się porusza, a także na jakiej wysokości leci.

3. Skaner lotów online

 Skaner lotów udostępnia także numer modelu samolotu oraz przykładowe jego zdjęcia. Otrzymasz wszystkie niezbędne i potrzebne informacje na temat danego lotu.

Warto jeszcze raz podkreślić, że śledzenie lotów nic nie kosztuje. Aplikacja jest darmowa przez cały czas. Ponadto użytkownik nie musi martwić się pobieraniem jakichś programów i instalowaniem ich na komputerze – to również nie jest konieczne. Skaner lotów działa zaraz po wejściu na stronę i może z niego korzystać każdy. Nigdy pod żadnym pozorem nie płać za śledzenie lotów, jeśli się z czymś takim spotkasz to z całą pewnością ktoś chce Cię oszukać. Pamiętaj aplikacja śledzenie lotu jest darmowa! Nie trzeba nawet zakładać konta i się logować, nawet bez tego każdy ma dostęp do wszystkich informacji o samolocie. Jeśli interesujesz się samolotami to aplikacja ta jest stworzona z myślą o Tobie. Nie zastanawiaj się czy z niej skorzystać tylko – śledź lot!

Jak działa aplikacja do śledzenia lotów i samolotów?

Działanie aplikacji śledzenie samolotu jest dość proste. Wszystko jest możliwe dzięki temu, że zarówno samoloty, jak i niektóre helikoptery posiadają nadajniki, przez które wysyłane są sygnały trafiające następnie do odbiorników. Dostarczone dane sprawiają, że odbiorniki są wstanie ustalić wiele różnych parametrów. To dzięki temu klikając w różne samoloty wyświetlane na mapie skanera lotów użytkownikowi wyświetlają się informacje o tym konkretnym samolocie. Skaner lotów udostępnia informacje na temat miejsca, z którego samolot wystartował, miejsca w którym będzie lądował, a także jak dokładnie przebiega jego trasa, z jaką porusza się prędkością, na jakiej leci wysokości i jaki samolot ma model. A więc śledzenie lotu samolotu pasażerskiego będzie możliwe pod warunkiem, że w samolocie pasażerskim zamontowany został niewielkich rozmiarów nadajnik. Informacje wysyłane przez wspomniany nadajnik nie są tajne, dlatego też korzystanie z tych danych jest w pełni legalne.

Śledzenie lotów jest naprawdę proste, nikt nie powinien mieć z tym żadnych problemów. Jeśli użytkownik chce sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się samolot na pokładzie, którego lecą jego znajomi musi znać numer lotu. Wspomniany numer jest niezbędny do ustalenia pozycji samolotu. Numer lotu wpisuje się w okno wyszukiwania, po jego zatwierdzeniu automatycznie użytkownik jest przekierowywany na wybrany przez siebie lot.

Aplikacja do śledzenia samolotu przez internet!

Jeżeli zasiadasz do aplikacji śledzenie samolotu bez bardziej sprecyzowanych potrzeb możesz śledzić dowolnie wybrane przez siebie samoloty. Wystarczy, że klikniesz na któryś z samolotów widoczny na mapie skanera lotów i zabawa rozpoczęta. Jeśli nie interesuje Cię konkretny lot, ale chciałbyś poobserwować samoloty na konkretnym lotnisku, to w tym celu trzeba przybliżyć najmocniej jak się da wybrane miejsce, np. lotnisko w Poznaniu i kliknąć na którąś z ikon samolotu znajdującą się w tym obszarze. Jak już dokonasz wyboru lotu, to z lewej strony pojawią się informacje o locie, a na mapie będzie widoczna trasa jaką już pokonał samolot i jaka jest jeszcze przed nim. Każda osoba korzystająca z aplikacji śledzenie lotu samolotu na żywo uzyskuje dostęp do następujących informacji: miejsce oraz czas startu i lądowania, prędkość z jaką porusza się samolot, wysokość na jakiej leci samolot, a także numer lotu. Dzięki temu, że mapy aktualizowane są bardzo często mniej więcej co kilka sekund możliwe jest śledzenie lotu samolotu na żywo. Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę ze  śledzeniem lotów samolotów to jest to bardzo proste, wystarczy, że włączysz komputer i możesz śledzić loty samolotów. Aby śledzenie lotu samolotu na żywo było możliwe konieczny jest dostęp do Internetu. Śledzenie lotów może okazać się ciekawym zajęciem.

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby zasiąść za sterem samolotu teraz możesz po części spełnić swoje marzenie. To tylko namiastka, ale dzięki aplikacji śledzenie lotu samolotu pasażerskiego będziesz mógł kontrolować wszystkie parametry samolotu i śledzić trasę jaką ma do pokonania samolot. Po uruchomieniu skanera lotów możliwe jest śledzenie wszystkich samolotów, które w danej chwili znajdują się w powietrzu. Skaner lotów pozwala na śledzenie lotów Wizzair, Ryanair, LOT, a także mniejszych linii czarterowych takich jak Small Planet, TUI, Enter Air itp.

Tak naprawdę aplikacja śledzenie lotów skierowana jest do wszystkich, nie ma jednej konkretnej grupy osób, dla której byłaby dedykowana aplikacja skaner lotów. Aplikacja ta przydaje się wielu osobom, w wielu różnych sytuacjach. Mapy wyświetlane przez aplikację śledzenie lotów aktualizowane są w odstępach kilkusekundowych, można więc mówić że aplikacja śledzenie lotu samolotu działa na żywo. Jedne osoby korzystają ze skanera lotu, aby sprawdzić jak przebiega podróż ich bliskich, inne osoby wykorzystują aplikację śledzenie lotów do celów służbowych, a dla jeszcze innych jest to sposób na spędzenie wolnego czasu – dobra zabawa. Ludzie są ciekawscy, chyba każdy o tym wie, aplikacja śledzenie lotu pozwala łatwo, szybko i całkowicie darmowo zaspokoić tą ciekawość jeśli chodzi o samoloty.

Czy śledzenie lotów jest darmowe?

Śledzenie lotu samolotu na żywo dostępne jest dla wszystkich i to bezpłatnie. Aplikacja ta jest bardzo przydatna osobom, które często podróżują samolotami, ale również osobom które interesują się samolotami. Aby rozpocząć przygodę ze skanerem lotów nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Nie jest wymagane posiadanie wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu, wystarczy zwykły komputer, tablet albo smartfon z dostępem do Internetu. Śledzenie lotu samolotu na żywo jest banalnie proste, nie spotkasz się z żadnymi utrudnieniami.

Śledzenie lotu samolotu pasażerskiego - Wizzair, Ryanair

Samoloty poza tym, że muszą na swoim pokładzie mieć czarną skrzynkę, muszą również być wyposażone w żyroskop. Śledzenie lotu samolotu jest możliwe dzięki nadajnikowi typu ADS-B. W tego typu sensory wyposażone są niemalże wszystkie samoloty pasażerskie. Odbiór sygnałów nadawanych przez samoloty jest możliwy dla każdego kto posiada odbiornik, sygnał nadawany jest na skalę publiczną. Samoloty udostępniające sygnał z nadajników ADS mogą być następnie wyświetlone na mapie skanera lotów. Można powiedzieć, że śledzenie lotów jest aplikacją, z której może korzystać każdy kto posiada urządzenie z dostępem do Internetu.

Każda osoba może rozpocząć swoją przygodę z aplikacją śledzenie lotu samolotu. Skaner lotów jest popularny w grupie prawdziwych pasjonatów samolotów, podróżników, a także amatorów. Nie ważne do której grupy Ty się zaliczasz i tak będziesz mógł za darmo i na żywo śledzić loty samolotów. Aplikacja śledzenie lotów jest naprawdę bardzo prosta w obsłudze, poradzisz sobie z nią bez względu na wiek i umiejętności. Jeśli nie wierzysz wejdź na naszą stronę i śledź lot samolotu!

Źródło danych: VATSIM Map

Jak sprawdzić samolot po numerze lotu w internecie?